بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/16 - 14:03
  • - تعداد بازدید: 12
  • - تعداد بازدیدکننده: 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دهقانی:

ایجاد مرکز هم‌‌آفرینی در حوزه‌های صنایع خلاق حمایت می‌شود

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: آمادگی داریم تا از شکل‌گیری مرکز هم‌آفرینی در حوزه‌های مختلف صنایع خلاق حمایت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، از «مدسا» نخستین خانه خلاق و نوآوری و مرکز نوآوری تخصصی کسب و کارهای پوشاک بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید، با اشاره به ظرفیت‌های بالای حوزه مد و پوشاک برای خلق ارزش افزوده و اشتغال عنوان کرد: دانش و نوآوری جزو بخش‌های جدائی ناپذیر این حوزه به شمار می‌رود و با توجه به ظرفیت‌های نهفته‌ای که در شرکت‌های نوآور این حوزه وجود دارد، این قابلیت فراهم است تا شرکت‌های فعال و توانمند که نوآوری را با کسب و کار خود پیوند داده‌اند، در شمار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بگیرند. صنعت مد و لباس، عجین شده با دانش است و بر همین اساس، ظرفیتی را برای حمایت از این کسب و کارها، در قالب شرکت دانش‌بنیان ایجاد خواهیم کرد.

روح الله دهقانی، با اشاره به الگوهای موفق جهانی در ارائه زیرساخت‌ها و امکانات به صورت اشتراکی و هم‌افزار برای طراحی، تولید و توسعه محصول، عنوان کرد: در دنیا این مراکز تولید و توسعه اشتراکی، رواج یافته‌اند و برای راه اندازی یک کسب و کار، نیازی به آغاز کار از نقطه صفر و فراهم کردن همه امکانات از ابتدا نیست بلکه فضاهایی ایجاد شده است تا تعداد قابل توجهی از ایده پردازان در یک حوزه خاص، بتوانند از یک فضای مشترک استفاده کنند.

وی گفت: مراکز نوآوری همچون مدسا، که این جنس امکانات را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند، می‌توانند با حمایت و برخورداری از امکانات و فضای مناسب،  یک مرکز هم آفرینی در حوزه مد و پوشاک اسلامی باشند. آمادگی داریم تا از شکل‌گیری این مرکز هم‌آفرینی در حوزه‌های مختلف صنایع خلاق حمایت کنیم.

***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 164729
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید