بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/02/27 - 13:07
  • - تعداد بازدید: 87
  • - تعداد بازدیدکننده: 85
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در نشست هم اندیشی بین دستگاهی مطرح شد:

همکاری بنیاد نخبگان و بهزیستی در راستای شناسایی و حمایت مستعدین توانخواه

نشست هم اندیشی رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری و مدیر کل بهزیستی استان در راستای همکاری های بین دو دستگاه در بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

در ابتدای نشست خانم دکتر سلیمانی مدیر کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: هدف توانخواهان بهزیستی بحث حرکت و همچنین تغییر فرهنگ حضور در جامعه است که در جامعه یک قدم به جلو حرکت کنند. وی گفت: بهزیستی در حوزه های مختلف از قبیل سلامت اجتماعی، مشارکت های مردمی، برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی فعالیت های متعددی را انجام می دهد که برای بهتر شدن و توسعه فعالیت ها، نیاز به همکاری بین دستگاه های مختلف از جمله بنیاد نخبگان است.

وی گفت: توانخواهان در همه عرصه ها، قدرت خود را نشان داده اند، آنها در عرصه های علمی، پژوهشی، مهارتی، ادبی، هنری و ورزشی رتبه های ملی و بین المللی کسب کرده اند. برخی از آنها با وجود همه مشکلات پیش رو به عنوان کارآفرین، خود را معرفی کرده و مشغول به فعالیت هستند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: برخی از توانخواهان استعداد های زیادی دارند و در بین آنها مستعد برتر و نخبه، زیاد وجود دارد، بهزیستی با انعقاد تفاهم نامه با بنیاد نخبگان در نظر دارد با حمایت مادی و معنوی از مستعدین و نخبگان توانخواه، آنها را به سمت پیشرفت بیشتر هدایت کند و با مشاوره گرفتن از نخبگان استان، امید به پیشرفت را در توانخواهان افزایش دهد و همچنین بهزیستی را از منظر مستعد و نخبه بودن معرفی کند و دید جامعه را به این سمت تغییر دهد.

سپس یعقوب طادی رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری گفت: بنیاد نخبگان در حوزه های مختلف دانش آموزی، دانشجویی، هیئت علمی و دانش آموختگان تسهیلاتی را دارد که در حوزه دانش آموزی می توان به برنامه ملی شهاب اشاره کرد که با همکاری آموزش و پرورش در حال اجرا است، استعداد های برتر بهزیستی همانند بقیه دانش آموزان در این طرح قرار دارند و استعداد های آنها به صورت نهانی شناسایی می شود. همچنین بنیاد ملی نخبگان طرح توسعه کانون های مردمی شناسایی و هدایت مستعدین را دارد که از کانون های مردمی مستعد پرور، حمایت های مادی و معنوی انجام می دهد و سالانه این کانون ها می توانند تعدادی مستعد برتر به بنیاد ملی نخبگان معرفی کنند، اداره بهزیستی با شناسایی و تاسیس کانون های مردمی مستعد پرور می توان قدم بلندی برای پرورش و پیشرفت جامعه مخاطب خود بردارد.

طادی گفت: یکی از طرح های بنیاد ملی نخبگان در حوزه دانش آموختگان، طرح جذب در دستگاه های اجرایی است که از دو سال پیش در حال اجرا است و محدودیت و شرایط خاصی در ثبت نام وجود ندارد و همه افراد می توانند در طرح ثبت نام کنند
،که پس از بررسی و تایید، جهت جذب در دستگاه های اجرایی معرفی می شوند، در این خصوص بهزیستی می توان با اطلاع رسانی دقیق، مستعدین و نخبگان حوزه خود را تشویق کند تا در این طرح شرکت کنند و تعدادی از سهمیه های جذب را به خود اختصاص دهند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گفت: توان خواهانی که دارای ایده یا مهارت خاصی هستند می توانند از تسهیلات و طرح هایی که معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور فراهم نموده استفاده نمایند که در این خصوص محدودیتی برای اعضای بهزیستی وجود ندارد.

وی افزود: اولین گفتاورد ملی نخبگان با شعار نخبگان حکمرانی دانش بنیان برگزار می گردد، این رقابت مجموعه مناظره هایی است برای نیل به چرخش های تحول آفرین در موضوع های مالی و پولی،منابع طبیعی، امنیت غذایی،نظام سلامت و حکمرانی و سیاست گذاری. گفتاورد ملی نخبگان فرصتی برای تعامل مردم، نخبگان و مدیران برای شنیده شدن ایده های نخبگانی است. این گفتاورد فرصت خوبی است که مستعدین برتر توانخواه ایده های خود را در این رویداد ارائه دهند تا برای پیش رفت خود و کشورخود حرکت کرده باشند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,گفتگو
  • کد خبر : 171387
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت