بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/12/10 - 09:44
  • - تعداد بازدید: 302
  • - تعداد بازدیدکننده: 288
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

نشست مستعدان، مخترعان و فناوران تحت حمایت بنیاد نخبگان با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و همچنین اعضای ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیاد استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

با حضور اعضای ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیاد استان، نشست هم اندیشی مستعدان، مخترعان و فناوران تحت حمایت بنیاد نخبگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و اعضای ستاد استانی، رییس بنیاد نخبگان، رییس پارک علم و فناوری و نیز مدیران عامل شرکت های دانش بنیان، مستعدان و مخترعان بنیاد نخبگان استان، مشکلات و موانع فعالیت های شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور بررسی شد.

محمدکاظم منزوی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی باید تمام تلاش خود را بکارگیرند تا موانع پیش روی اقتصاد دانش بنیان برداشته شود، افزود: معاونت هماهنگی امور اقتصادی در مسیر رفع موانع تمام سعی خود را خواهد کرد تا با کمک ظرفیت نخبگان و شرکت های دانش بنیان شاهد توسعه و پیشرفت استان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: تا کنون دانشگاه ها و دستگاه های علمی و پژوهشی اقدامات خوبی در جهت توسعه علم و فناوری، اقتصاد مبتنی بر دانش و فراهم کردن بستر کارآفرینی برای دانشجویان انجام داده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: باید بدانیم استفاده از ظرفیت نخبگان و مستعدان می تواند تاثیر بسزای بر اقتصاد جامعه داشته باشد، پس حل مشکلات آنها ضرورت غیرقابل اجتناب است.

در ادامه مجتبی بنیادیان رییس بنیاد استان گفت: بنیاد نخبگان طرح های متنوعی مانند طرح شهید احمدی روشن، طرح شهید بابائی و طرح شهید بهشتی را در حال اجرا دارد که در درون دانشگاه ها و سازمان آموزش و پرورش اجرا می شوند و امید است مراکز علمی و پژوهشی همکاری شایسته ای در راستای اجرای این طرح ها با بنیاد داشته باشند.

بنیادیان با اشاره به اینکه ایجاد زیست بوم کارآفرینی و نوآوری و تکیه بر نیروی انسانی خلاق و حمایت مادی و معنوی از نخبگان و مستعدان برتر راهی برای نگه داشت آنها در استان می باشد، گفت: این اقدامات علاوه بر نگهداشت نخبگان، زمینه شکوفایی اقتصاد را برای استان به همراه خواهد داشت.   

بنیادیان در پایان برنامه های حمایتی بنیاد ملی نخبگان در راستای توسعه فعالیت مستعدان و واحدها و شرکت های دانش بنیان را ارائه نمود.

اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری استان، گفت: تا کنون پارک علم و فناوری استان توانسته برای حمایت از شرکت های دانش بنیاد استان، اعتبارات خوبی جذب نماید و بسیاری از مشکلات و موانع پیش روی آنها را بردارد.

پیرعلی با اشاره به اینکه نیروی انسانی متخصص و کارآمد عامل مهم پیشرفت در هر جامعه ای است، افزود: باید مدیران عالی کشور بدانند که نخبه پروری و استفاده از ظرفیت انسانی مستعد یک ضرورت غیرقابل انکار برای پیشرفت جامعه می باشد.

لازم به ذکر است در این نشست، مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و مستعدان و مخترعان تحت حمایت بنیاد نخبگان استان ضمن ارائه توانمندی های خود، مشکلات و موانع کارآفرینی و فعالیت خود را بیان نموده و پیشنهاداتی جهت رفع این موانع مطرح کردند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,گفتگو,دیدگاه
  • کد خبر : 164628
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید