بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/04/12 - 10:45
  • - تعداد بازدید: 59
  • - تعداد بازدیدکننده: 55
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با هدف امیدآفرینی و هدایت تحصیلی صورت می گیرد

مرحله دوم اجرای طرح ایران گشت در مدارس استان چهارمحال و بختیاری

دومین گروه دانش آموزان مدرسه دخترانه مهین کریمی فارسان، در طرح ایران گشت با پیشرفت های علمی، فناوری و صنعتی شرکت تولیدی صنعتی بابک متال آشنا شدند.

یعقوب طادی رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به اجرای طرح ایران گشت در استان گفت: این طرح با هدف آگاه شدن دانش آموزان دوره متوسطه از فعالیت ها، ظرفیت های موجود و پیشرفت های کشور (با اولویت دستاوردهای پس از پیروزی انقلاب)، تقویت حس خودباوری ملی و ارتقای سطح باور دانش آموزان به توانایی های متخصصان و مدیران فعال در کشور، آشنایی دانش آموزان با شاخه ها و رشته های تحصیلی و فرصت ها و زمینه های شغلی مرتبط با آنها و همچنین آشنایی با ظرفیت های بومی و صنعتی استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: طرح ایران گشت به همت بنیاد نخبگان و با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برای دانش آموزان مستعد دوره متوسطه اجرا می شود.

در ابتدای بازدید، دانش آموزان پایه نهم مدرسه دخترانه مهین کریمی فارسان با تاریخچه تأسیس و همچنین پیشرفت های علمی و فناوری شرکت بابک متال آشنا شدند. سپس در خط تولید شرکت حضور پیدا کرده و ضمن بازدید از ماشین آلات بزرگ و پیشرفته این مجموعه، از نحوه کار این دستگاه ها مطلع گردیدند. در ادامه دانش آموزان از برج تقطیر بازدید کرده و با نحوه کارکرد آن برای تجزیه سفره های یکبار مصرف آشنا شدند. در پایان هم بازدید کنندگان وارد اتاق آرامش شده و توضیحات لازم درخصوص این اتاق را (که برای استراحت و آرامش کارگرانی که در معرض دود و صدای فراوان قرار دارند طراحی شده بود)، از کارشناس شرکت دریافت کردند. در طول بازدید یک نفر مربی راهنما دانش آموزان را همراهی کرده و سعی بر این داشت که با طرح پرسش های هدفمند، توضیحات کارشناس شرکت را در جهت اهداف بازدید سوق دهد و راهنمای متخصص نیز با سعه صدر و در کمال آرامش به سوالات دانش آموزان پاسخ داد.

لازم به ذکر است شرکت تولیدی صنعتی بابک متال از سال 1359 در زمینه ساخت انواع ماشین های تولید و دوخت پلاستیک و همچنین تولید انواع کیسه های فریزر، زباله، کیسه های زیپ دار، سفره یکبار مصرف، دستکش یکبار مصرف، نایلکس و غیره مطابق با استانداردهای جهانی شروع به کار نموده و تولیدات خود را در حجم وسیعی در بازار کشور و کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، تاجیکستان، گرجستان، پاکستان و غیره توزیع می نماید. نکته حائز اهمیت این است که کیفیت بالای محصولات شرکت بابک متال، منجر به انتخاب این شرکت به عنوان صادر کننده نمونه استانی در پنج سال متوالی شده است.

پس از بازدید از شرکت بابک متال، دانش آموزان از موزه تاریخ طبیعی استان واقع در منطقه تنگ صیاد فرخشهر بازدید کرده و از کلکسیون حشرات، حیوان های وحشی در معرض انقراض، نقاشی های مختلف و سایر قسمت های موزه دیدن کردند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 172132
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر