بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1401/12/09 - 13:46
  • - تعداد بازدید: 254
  • - تعداد بازدیدکننده: 249
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دانش آموزان مستعد استان چهارمحال و بختیاری از شرکت دانش بنیان زیست رویش بازدید کردند

تعدادی از دانش آموزان پسر مستعد استان در طرح ملی ایران گشت با پیشرفت های علمی، فناوری و صنعتی شرکت دانش بنیان زیست رویش آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

 

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان با اشاره به اجرای طرح ملی ایران گشت در استان گفت: این طرح با همراهی و همکاری بنیاد نخبگان، آموزش و پرورش و صنعت و معدن استان برای دانش آموزان مستعد دوره متوسطه اجرا می شود.

بنیادیان گفت: طرح ایران گشت با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی مختلف دانشگاهی و نیز فرصت‌ها و زمینه‌های شغلی مرتبط با آنها و آشنایی با ظرفیت های بومی و صنعتی استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: ایران گشت با هدف ارتقای سطح انگیزه و خودباوری در دانش آموزان برای مشارکت در شناسایی نیازها و رفع چالش های موجود کشور و برنامه ریزی برای آینده شغلی خود با توجه به نیاز جامعه برگزار می شود.

در این بازدید شرکت کنندگان با حضور در سالن جلسات شرکت دانش بنیان زیست رویش با تاریخچه تاسیس و پیشرفت های علمی و فناوری این مجموعه آشنا شدند.

در ادامه بازدید، دانش آموزان با حضور در خط تولید شرکت با مراحل تولید کیت های کشت، سواب داکرون، پلیت های ترکیبی، محلول های میکروب شناسی، محیط نگهداری بلند مدت میکروب و ویال های کشت خون آشنا شدند و پس از آن با همراهی مسئولین مربوطه از قسمت های مختلف خط تولید بازدید کردند. در ادامه مسئولین مربوطه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ دادند.

لازم به ذکر است شرکت تعاونی دانش بنیان زیست رویش در سال 1391 با تکیه بر دو اصل علم گرایی و جوان گرایی، با همت جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌‌‌‌های معتبر و با هدف ارائه تولیدات متکی بر علم در استان چهارمحال و بختیاری آغاز به کار نمود. این شرکت دامنه هدف محصولات خود را در مرحله اول کل کشور ایران در نظر گرفته و از این رو به سرعت رشد کرده و در همان سال شروع محصولات این شرکت با استقبال خوبی روبرو شد. این شرکت در حوزه های مختلف از جمله کیت رنگ آمیزی، محیط های کشت خون، سواب‌های نمونه‌برداری، کیت صحت سمپلر و سایر تجهیزات و ترکیبات مرتبط جهت مصارف داخلی و صادراتی فعال است و دارای مجوزات لازم از وزارت بهداشت است.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 164621
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید