بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/06/19 - 13:39
  • - تعداد بازدید: 71
  • - تعداد بازدیدکننده: 69
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دهقانی:

ترغیب هسته‌های استادمحور به راه‌اندازی شرکت‌های جدید از رویکردهای دولت سیزدهم است

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: رویکرد ما در دولت سیزدهم این است که زیست‌بوم و فضایی ایجاد شود که ظرفیت‌های دانشگاهی و هسته‌های استادمحور به ایجاد شرکت‌های جدید ترغیب شوند.

روح‌اله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مسائل راهبردی کشور، عنوان کرد: در حال حاضر در کشور به مدد فناوران و متخصصان مسأله‌ای وجود ندارد که دانشمندان و متخصصان قادر به حل آن نباشند. شرکت‌های دانش‌بنیان به جرم بسیار خوبی رسیده‌اند که می‌توانند در حل راهبردی‌ترین مسائل و نیازهای کشور، نقش ایفا کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل‌کرده کشور را یکی از بارزه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و افزود: دانش بنیان‌ها عمدتاً برای تحصیل کردگان اشتغال ایجاد می‌کنند و ظرفیت نهفته‌ای که در دانشگاه‌ها برای اشتغال آفرینی و خلق ارزش افزوده وجود دارد، با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان شکوفا می‌شود. شرکت دانش‌بنیان، انگیزه لازم برای کارآفرینی، تبدیل دانش به کسب و کار و حل مشکلی از کشور را به نیروی انسانی دانش آموخته می‌دهد؛ شرکت دانش‌بنیان در واقع یک خانواده را برای دانشجویان و متخصصان شکل می‌دهد؛ خانواده‌ای که ماندگاری بالایی دارد.

وی ادامه داد: رویکرد ما در دولت سیزدهم این است که زیست‌بوم و فضایی ایجاد شود که ظرفیت‌های دانشگاهی و هسته‌های استادمحور به ایجاد شرکت‌های جدید ترغیب شوند.

وی افزود: کمک‌های بلاعوض و پژوهانه‌هایی برای تحقیقات در نظر گرفته شده است که حمایت‌ها متناسب با نیاز، ماهیت و اندازه هر دسته از شرکت‌ها ارائه می‌شود.

دهقانی بیان کرد: از ۹ هزار شرکت دانش بنیان قریب به شش هزار شرکت نهایتاً ۱۰۰ میلیارد تومان مالیات دارند. حمایت معافیت‌های مالیاتی، می‌تواند کمک کار تعداد بسیار زیادی از شرکت‌ها باشد. در همین راستا، حمایت‌ها را متناسب با هر شرکت و نیازی که دارد، ارائه می‌کنیم. سعی می‌کنیم به مدت ۴ تا ۵ سال در قالب حمایت‌های گلخانه‌ای یک شرکت نوپا را کمک‌کنیم.

وی افزود: وزارت کار در حوزه همین حمایت‌ها می‌تواند کمک بسیار بزرگی داشته باشد که حمایت‌های بیمه‌ای از همین حمایت‌های ارزشمند است و کمک ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان نوپا خواهد بود.  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 167205
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید