بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/05/01 - 12:11
  • - تعداد بازدید: 404
  • - تعداد بازدیدکننده: 397
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دهقانی در نشست هم‌اندیشی با نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

بنیاد باید حلقه اتصال جامعه نخبگی کشور و حاکمیت باشد

نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان‌برتر استان چهارمحال و بختیاری با رئیس بنیاد ملی نخبگان، استاندار و مدیران استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در دیدار با نخبگان منتخب استان چهارمحال و بختیاری گفت: نهادی با عنوان بنیاد ملی نخبگان تشکیل شده است که فعالیت های متنوعی در گذشته داشته است، با توجه به نیاز روز می بایستی اصلاحاتی در کارکرد این نهاد انجام گیرد تا به عنوان یک نهاد مطالبه گر بتواند نقش اصلی خود را با همکاری نخبگان و مستعدان ایفا کند.

دهقانی گفت: این نهاد باید حلقه اتصال بین جامعه نخبگی کشور و حاکمیت باشد اما اکنون به یک نهاد خدمت ‌دهنده تبدیل شده است برهمین اساس کارکردهای آن باید اصلاح شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: هرچند اعتبارات بنیاد در سال های اخیر نسبت به گذشته افزایش یافته است اما همچنان جوابگوی نیازها و مطالبات موجود نیست.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: وظیفه بنیاد نخبگان باید فضاسازی و مطالبه‌گری از سایر دستگاه‌ها برای پاسخگویی به نیاز نخبگان کشور باشد که این موضوع هنوز به‌خوبی شکل نگرفته است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای پیگیری مطالبات نخبگان، اظهار کرد: گرفتن5000 ردیف استخدامی برای تعداد زیادی از نخبگان کار بزرگ و سختی بود که به حمد خدا انجام شد.

رییس بنیاد ملی نخبگان با طرح یک کارکرد جدید برای بنیاد نخبگان، افزود: باید کاری کرد که رشد استعدادها و نخبگی حول محور استاد و معلم با اخلاق، باحوصله، سالم و باتجربه چه در محیط‌ های دانشگاهی و چه در بخش صنعت و جامعه شکل گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که جلسات مستمر با مستعدان برتر و نخبگان هر سه ماه یک بار در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شود.

در بخش دیگری از این نشست، یعقوب طادی؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان، نخبگان و مستعدان برتر به طرح مسائل و دیدگاه های خود پرداختند.


  • گروه خبری : گروه های مطالب,دیدگاه
  • کد خبر : 166502
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید