بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/04/07 - 11:50
  • - تعداد بازدید: 60
  • - تعداد بازدیدکننده: 57
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در راستای توانمند سازی نخبگان و مستعدین برتر

بازدید نخبگان و مستعدان برتر از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری برگزار شد

با هدف آشنایی با پیشرفت های علمی، فناوری و صنعتی، نخبگان و مستعدین برتر استان چهارمحال وبختیاری از مجموعه پارک علم و فناوری استان و شرکت های دانش بنیان واقع در پارک علم و فناوری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

یعقوب طادی رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و اعیاد قربان و غدیر خم گفت: این سلسه بازدیدها در راستای اجرای برنامه های مصوب بنیاد و با هدف آشنایی نخبگان و مستعدین برتر با پیشرفت های علمی، فناوری و صنعتی، ظرفیت های بومی و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری برگزار می شوند.

در این بازدید نخبگان و مستعدین برتر با حضور در سالن جلسات با پارک علم وفناوری و هدف از تاسیس پارک ها آشنا شدند. مینا ضیایی مدیر امور مؤسسات و بازاریابی پاک علم و فناوری استان گفت: پارک علم و فناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکت ‌ها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند. برای دستیابی به این هدف، یک پارک علمی با ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش و فناوری در میان دانشگاه‌ ها، مراکز پژوهش و توسعه، شرکت ‌های خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکت‌ های متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرایند های زایشی تسهیل می‌نماید. پارک های علمی همچنین خدماتی با ارزش افزوده ی بالا و فضا های کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می‌نمایند.

وی تصریح کرد که پارک ‌های علم و فناوری در سراسر دنیا با هدف کلی توسعه فناوری و کسب‌وکارهای دانش محور تشکیل شده ‌اند و با توجه به وضعیت محیطی و سیاست‌گذاری‌ های کلان در سطح داخلی و خارجی پارک، چشم‌اندازها و مأموریت ‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. این پارک ها دارای مکانیسم ‌های زیرساختی مهمی هستند که باعث انتقال یافته ‌های تحقیقات دانشگاهی و تولید دانش مضاعف شده، در نهایت عامل تسریع رشد اقتصادی در سطح ملی و منطقه‌ای می‌شوند. این مهم به صورت گسترده ‌ای در کشورهای مختلف دنیا به عنوان یک اصل به رسمیت شناخته شده‌است. در بسیاری از موارد، پارک ‌های فناوری موجب ایجاد شغل، رشد درآمد و درگیر شدن در صنایع دارای رشد می‌شوند. از طرفی، پارک‌ های فناوری و مراکز رشد برای تجزیه و تحلیل در سطح ملی یا محلی در زنجیره ارزش کارآفرینی، لینک ‌های مهمی به ‌شمار می‌آیند.

پارک ‌های علم و فناوری خدمات متنوعی را به شرکت‌ های مستقر ارائه می‌دهند که شامل تأمین فضای اداری و کمک به تجهیز اولیه آن، استفاده از اینترنت، بهره‌مندی از سالن‌ های کنفرانس و جلسات می‌باشد. این پارک ‌ها دوره ‌های آموزشی در حوزه مدیریت کسب و کار، مشاوره‌ های حقوقی، مدیریتی و تجاری‌سازی، ارزیابی عملکرد و عارضه یابی واحد ها را نیز ارائه می‌دهند. علاوه بر این، خدمات تبلیغات و بازاریابی از طریق نمایشگاه ‌های داخلی و  بین‌المللی، معرفی واحدها در رسانه ‌ها، نشر اخبار موفقیت‌ ها و صدور گواهی ‌ها و معرفی‌نامه ‌ها را فراهم می‌کنند. همچنین، پارک‌ ها در زمینه دریافت تسهیلات مالی برای شرکت ‌ها کمک می‌کنند و اطلاعات مربوط به تسهیلات قابل دریافت و تأمین اعتبار خدماتی و فناوری متناسب با عملکرد واحدها را اطلاع‌رسانی می ‌نمایند. پارک‌ های علم و فناوری همچنین به اطلاع‌رسانی نیازمندی‌ های صنعت به واحدهای فناور و تسهیل ارتباطات آن‌ها می‌پردازند.

 

در پایان نخبگان و مستعدان برتر از شرکت های دانش بنیان و مرکز رشد واقع در پارک علم و فناوری بازدید کردند و با مدیران شرکت ها به بحث و گفتگو پرداختند.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,گروه های محتوا,گفتگو
  • کد خبر : 172050
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت