شنبه 4 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه آموزشی مجازی معیارها و ملاک های ازدواج موفق برگزار شد

 بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای برنامه های آموزشی خود، با هدف  مشاورة ازدواج و گسترش و ترویج و تسهیل ازدواج مناسب به منظور تقویت بنیاد خانواده در اجتماع نخبگانی، کارگاه آموزشی معیارها و ملاک های ازدواج موفق را به صورت مجازی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

دکتر محمد قاسمی پیربلوطی (عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد) و مدرس کارگاه با اشاره به اینکه ازدواج موفق سلامت فردی و اجتماعی را برای فرد در پی خواهد داشت افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آگاه سازی افراد برای انتخاب معیارها و ملاک های مناسب برای دستیابی به ازدواج موفق می باشد.

قاسمی پیربلوطی با اشاره به اینکه انتخاب همسر مناسب تأثیر سرنوشت سازی در دنیا و آخرت ما دارد و تصمیم غلط در این عرصه گاهی با خسارتی بس بزرگ همراه است که یا قابل جبران نیست و یا به سختی قابل جبران می باشد.

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: انتخابی مناسب است که با معیارهای حساب شده و شیوه شناسایی صحیح و دقیق و همه جانبه و با توکل به خداوند و استعانت از او صورت پذیرد.

قاسمی پیربلوطی برخی از نشانه های مهم بلوغ عقلی، اجتماعی و عاطفی پرداخت و افزود: احساس مسئولیت و مسئولیت پذیری، کنترل عواطف در مقابل عقل، قدرت محبت ورزیدن، توجه به عرف اجتماعی در برخوردها، عاقلانه و پخته رفتار کردن، از برخوردهای عجولانه و احساساتی پرهیز کردن را پیش نیاز ازدواج موفق دانست.

مدرس کارگاه گفت: معیارها و ملاک های انتخاب همسر موضوع مهم و اساسی می باشد که اغلب ازدواج های ناموفق به دلیل عدم دقت کافی در تعیین ملاک ها می باشد.

قاسمی پیربلوطی به تعیین هدف و ملاک های ازدواج پرداخت و افزود: تمام ملاک ها و معیارهای ما باید بر محور خصوصیات فکری، روان شناختی، جسمی، اخلاقی، اجتماعی، اعتقادی و خانوادگی همسر آینده و با معیار آرامش سنجیده شود.

مدرس کارگاه به عوامل مهم و موثر در انتخاب همسر نامناسب اشاره داشت و افزود: مهمترین این عوامل عبارتند از تصمیم عجولانه، ازدواج در سن کم، انتخاب همسر برای راضی کردن دیگران، ازدواج به خاطر فرار از مشکلات واقعی و خیالی، شناخت ناکافی از یکدیگر، انتظارات غیر واقع بینانه (چشم و هم چشمی ها).

لازم به ذکر است: در پایان مدرس کارگاه به سوالات شرکت کنندگان در باره موضوع مطروحه پاسخ داد.

تاریخ انتشار : 2020/11/28
کد : 20457
تعداد بازدید: 84

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601