سه شنبه 30 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در کنیا تأکید کرد:
«زیرساخت‌های مالی» لازمه تبادل محصولات فناورانه ایران و کنیا

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سفر به کنیا بر ضرورت ایجاد خط اعتباری بانکی و فراهم شدن زمینه تعامل شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دو کشور به منظور تبادل محصولات و خدمات فناورانه ایران و کنیا تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که در دور دوم سفر خود به شرق افریقا در نایروبی طی دیدار با رییس سازمان سرمایه گذاری کنیا، ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد زمینه مساعد تبادل و صادرات محصولات و خدمات فناورانه میان شرکت‌ها و نهادهای مالی دو کشور اظهار کرد: باید زمینه‌ها و محیط مساعد همکاری و تعامل میان شرکت‌ها و نهادهای مالی دو طرف برای تبادل محصولات، خدمات، دانش، فناوری‌ها و تجربیات فراهم شود و برای تسهیل صادرات ایجاد یک خط اعتباری بانکی مشترک، حائز اهمیت است.

ستاری، با اشاره به لزوم وجود پشتیبان برای همکاری های علمی و تجاری ما بین دو کشور گفت: شرکت ها باید برای انجام تبادلات فناورانه از تامین مالی و تبادلات پولی و بانکی، آسوده‌خاطر باشند و در این راستا باید سیاست‌ها و خط مشی‌های دوطرف برای فراهم‌سازی زمینه تعامل شفاف‌سازی شود.

ایکیارا موسوس ، رییس سازمان سرمایه گذاری کنیا در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وجود زمینه های همکاری میان دو کشور گفت: ما برای انجام پروژه های علمی در زمینه های ict، دارویی ، خدماتی ، پزشکی و ... آمادگی لازم را داریم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی  کنیا بر عدم استفاده از مواد شیمیایی و حفظ محیط زیست تاکید کرد و‌افزود:استفاده از فناوری‌های پاک مورد توجه این کشور است.

در این دیدار همچنین ضمن ارائه هیئت فناورانه ایرانی در کنیا برای توسعه صادرات محصولات علمی و فناورانه،  گزارشی از فعالیت شرکت های دانش بنیان و محصولات فناورانه ایرانی به رییس سازمان سرمایه گذاری کنیا ارائه شد.

بر اساس این گزارش، سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به کشورهای اتحادیه آفریقا، به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های دوکشور در حوزه صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان و فناورانه از روز سه شنبه 10مهرماه سال جاری، با همراهی نمایندگان نهادهای مالی و بیش از 70 شرکت دانش‌بنیان کشورمان آغاز شده است.

تاریخ انتشار : 1397/07/12
کد : 181
تعداد بازدید: 46

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601