سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست اعضاء کارگروه صنایع دستی بنیاد نخبگان با ریاست دانشگاه شهرکرد

اعضای کارگروه تخصصی صنایع دستی بنیاد نخبگان استان در راستای امکان سنجی ایجاد رشته صنایع دستی در دانشگاه شهرکرد بر پایه مدل های نوین علمی وکسب و کار با سرپرست دانشگاه شهرکرد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان گفت: کارگروه های تخصصی بنیاد نخبگان بر اساس ظرفیت و نیاز و درخواست دستگاه های اجرایی استان تشکیل می شوند تا به عنوان بازوی فکری به دستگاه های اجرایی و نهادهای درخواست کننده به ارائه راهکار مناسب و اثربخش  بپردازند.

رییس بنیاد نخبگان استان گفت: با توجه به اینکه تولید و ساخت نمد یکی از ظرفیت ها و پتانسیل این استان به شمار می رود، کارگروه تخصصی صنایع دستی بنیاد نخبگان بحث نمد را در اولویت کاری خود قرار داد تا جایگاه شهرکرد به عنوان شهر نمد را در سطح بین المللی معرفی کند.

بنیادیان در ادامه افزود: توسعه و پیشرفت صنایع دستی در استان می تواند به ایجاد زیست بوم کارآفرینی و نوآوری منجر شود. در این جهت نیازمند پشتوانه علمی و تحقیقاتی می باشد که می توان با همکاری دانشگاه شهرکرد به این مهم نائل آمد.

وی در ادامه افزود: علم تجربی در زمینه صنایع دستی به ویژه نمد در استان وجود دارد و افرادی به صورت حرفه ای کار می کنند اما متاسفانه فارغ تحصیلان این رشته در استان بسیار کم می باشند. با ایجاد رشته صنایع دستی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توان هم از نظر تجربی و هم علمی موجب پیشرفت این صنعت بومی شد.

دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد ضمن استقبال از نظرات اعضای کارگروه گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای دانش آموختگان یکی از رسالت های دانشگاه می باشد، توسعه صنایع دستی می تواند زمینه ساز اشتغال و ارزش افزوده بالا برای دانش آموختگان و علاقمندان به صنایع دستی باشد.

وی در ادامه افزود: دانشگاه شهرکرد با توجه به ظرفیت و امکانات خود هر گونه همکاری را با کارگروه صنایع دستی بنیاد نخبگان به عمل می آورد.

مهرداد رییسی معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه نمد استان قابلیت آن را دارد که درسطح بین الملل به عنوان برند برای  استان معرفی شود، افزود: کسب مجوزات لازم نیازمند پشتوانه علمی است و بنابراین نیازمند همکاری دانشگاه و مراکز علمی هستیم.

تاریخ انتشار : 1397/04/13
کد : 125
تعداد بازدید: 69

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601