سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه مجازی آموزش مهارت قبل و بعد ازدواج برگزار شد

به منظور توان‌افزایی و مهارت‌آموزی مستعدان برتر در زمینه مهارت‌‌های زندگی، کارگاه آموزشی «مهارت های قبل و بعد ازدواج» به صورت مجازی توسط بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان:

توجه به نیازهای روحی و معنوی اجتماع نخبگان، یکی از اصول برنامه های آموزشی بنیاد ملی نخبگان می باشد. از طرفی به دست آوردن مهارت های قبل و بعد ازدواج برای جوانان ضروری می باشد. لذا به منظور مهارت آموزی و  ارتقای سطح سلامت روان مستعدان برتر، این کارگاه برگزار گردید.

دکتر محمد ربيعي، عضو هيئت علمي گروه روانشناسي و مشاوره دانشگاه شهركرد و مدرس کارگاه با اشاره به اینکه ازدواج به عنوان یک تصمیم گیری مهم دارای سه مرحله آشنایی، نامزدی و آغاز زندگی مشترک می باشد، گفت: برای داشتن یک ازدواج موفق، دختران و پسران نیازمند یادگیری مهارت هایی هستند که با هم بودنشان را ساده تر، عاشقانه تر و سازگارانه تر کند.

ربیعی با اشاره به اینکه آمادگی اولین شرط برای ازدواج می باشد، گفت: تناسب اخلاقی، اعتقادی، خانوادگی، شرایط مادی و معنوی، عقلی، روانی، عاطفی، جنسی و جسمی، از شرایط ازدواج می باشد.

محمد ربيعي به آسیب شناسی ازدواج و باورهای غلط اشاره داشت و افزود: ازدواج راه حلی برای بهبود ضعف ها نیست؛ چرا که در وهله نخست فردی که در اثر مشکلات روانی، آسیب‌هایی به نگرش و ارتباط‌هایش وارد شده، نمی‌تواند درست انتخاب یا تصمیم گیری کند.

محمد ربيعي با اشاره به اینکه ازدواج یک پدیده ثروت زا می باشد، افزود مشاهده شده است افرادی متاهل نسبت به افراد مجرد  از نظر پزشکی، طول عمر و شرایط اقتصادی وضعیت خیلی بهتری دارند. 

در ادامه حاضرین نظرات و سوالات خود را مطرح کرده و در تمرین های کارگاه شرکت کردند.

تاریخ انتشار : 1399/04/03
کد : 10347
تعداد بازدید: 24

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601