سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

از کتاب مفاخر و مشاهیر شعر و ادب استان چهار محال و بختیاری با عنوان « از چکادهای بام ایران» رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب مشاهیر و مفاخر شعر و ادب استان چهارمحال و بختیاری با عنوان «ازچکادهای بام ایران» با حضور رییس بنیاد نخبگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، اعضاي انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان، تعدادی از مسئولین استانی و مستعدان برتر استان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

کتاب مشاهیر و مفاخر استان با عنوان «از چکادهای بام ایران» به همت بنیاد نخبگان و با همکاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، زیر نظر دکتر احمد رحیم‌خانی سامانی، دکتر حمید رضایی و بابک زمانی پور تدوین و چاپ گردید.

کتاب «از چکادهای بام ایران» شامل زندگینامه و اشعار برخی مفاخر و مشاهیر استان بوده و در چاپ بعدی، به معرفی سایر ادبای استان خواهد پرداخت.

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری در مراسم رونمایی از کتاب گفت: جلد اول این مجموعه به مشاهیر حوزه شعر و ادب استان اختصاص داده شده است. اگر چه استان چهارمحال و بختیاری شاعران و ادباي بسیاری را در دامان خود پرورش داده است اما در این مجموعه مشاهیری که مستندات متقني در خصوص زندگینامه و آثارشان در دست بوده معرفی شده اند و امید است در آینده با گردآوری اطلاعات مستند از سایر ادبای استان به معرفی آنان همت گمارده شود.

بنیادیان گفت: استان چهارمحال و بختیاری دارای مفاخر و چهره های ماندگار فراوانی در حوزه های مختلف به ویژه شعر و ادبیات فارسی است که ثبت زندگی نامه و آثار آنها باعث ماندگاری نام ايشان و ارتقای سطح غرور و عزت ملی در جامعه می شود.

بنیادیان توجه به سرمایه‌هاي معنوی مفاخر و مشاهیر فرهنگی را یکی از شاخصه های توسعه یافتگی دانست و افزود: شناسایی و زنده نگه‌داشتن یاد و نام ایشان، درحقیقت تزریق روح بلند و معنویتِ رفیع ایشان در کالبد جامعه خواهد بود. سرآمدان هر جامعه‌ای بهترین الگوهای کودکان، نوجوانان و جوانان آن جامعه نیز هستند و یك جامعه‌ی پویا، همواره می‌کوشد تا نسل‌های جوان‌تر را با سرآمدان، مشاهیر و مفاخر خود آشنا كند.  

در ادامه دکتر احمد رحیم خانی به ارائه گزارشی در خصوص نحوه فرایند گردآوردی مطالب و تدوین کتاب «از چکادهای بام ایران» پرداخت و افزود: فرایند چاپ و گردآوری این کتاب به پیشنهاد بنیاد نخبگان استان مطرح گرديد و مقرر شد زندگی نامه 26 تن از شعرا و نویسندگان شاخص استان چاپ گردد. با تلاش و پيگيري مستمر بنیاد نخبگان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگي، این کتاب منتشر گردید و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

لازم به ذکر است فرآيند گردآوري مطالب، تدوين و چاپ اين كتاب مدت دو سال به طول انجاميد.

تاریخ انتشار : 1397/12/21
کد : 10293
تعداد بازدید: 98

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601