سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری

تفاهم‌نامه همکاری بين بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری و اداره کل اوقاف و امور خیریه با رویکرد بهره گیری از خیرین استان در راستای استفاده از منابع خيرين و واقفين در حوزه علم و فناوري و پيشبرد اهداف و چشم­انداز نظام نخبگاني مطلوب به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این تفاهم نامه با هدف  ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در عرصه علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از واحد‌های فناور می باشد، افزود: با شناسایی 500 مستعد برتر در استان، اشاعه فرهنگ وقف در زمینه علم و فناوری ضرورت دارد.

بنیادیان به لزوم ورود فرهنگ وقف به حوزه علم و فناوری تاکید کرد و افزود: علی رغم اینکه فرهنگ وقف از دیر باز در کشور ایران رواج داشته، اما تا کنون در عرصه علم و فناوری ورود پیدا نکرده است در صورتی که در کشورهای دیگر موقوفات بطور بارزی در این عرصه وارد شده اند.

بنیادیان در پایان گفت: تخصیص موقوفات به نخبگان، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری می تواند موجب تحول بسیار عظیمی در به بار نشستن طرح ها و ایده های فناورانه شده که در نهایت منافع آن، همه جامعه را شامل خواهد شد.

منصور انبیاء مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی واثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی در سفر به شهرکرد گفت: هم اکنون20 هزار نخبه علمی برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وهمچنین برای عملی کردن ایده های خود نیازمند کمک واقفان و خیران علمی هستند .

دکتر انبیاء افزود: در استان چهارمحال و بختیاری 500 نخبه علمی فعالیت می کنند که با امضا تفاهم نامه با اداره کل اوقاف، واقفان و خیران هزینه های علمی 100 نفر از نخبگان را تامین می کنند.

انبیاء با اشاره به اینکه وافقان و خیران با هم سو شدن با نخبگان علمی می توانند به رونق اقتصاد دانش بنیان کمک کنند افزود: برای اینکه جامعه نخبگانی بتواند اثرگذاری بارزی در جامعه داشته باشد، حمایت واقفان و خیران بسیار ضروری می باشد؛ همانگونه که کشورهای توسعه یافته از گذشته این رویکرد را پیش نیاز توسعه و پیشرفت خود دانستند.

حجت الاسلام والمسلمين حسن امیری رییس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به ترویج فرهنگ وقف علمی در استان  افزود: وقف علمی یکی از جدید ترین موقوفات در استان می باشد که می تواند اثر بارزی بر توسعه و پیشرفت علم و فناوری به ویژه اقتصاد و اشتغال دانش بنیان داشته باشد.

تاریخ انتشار : 1397/10/19
کد : 10248
تعداد بازدید: 80

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601