سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

یازدهمین جلسه شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهار محال و بختياري برگزار شد

یازدهمین جلسه شوراي علمي بنياد نخبگان استان چهارمحال و بختياري به منظور ايجاد زمينه اي براي برنامه ريزي اجرايي، هماهنگي امور ارزيابي فعاليت هاي بنياد استان با توجه به سياست ها و برنامه هاي كلان بنياد ملي با حضور رييس بنياد نخبگان، مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان و اعضاي شوراي علمي بنياد نخبگان استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي بنياد نخبگان استان:

مجتبي بنياديان در ابتدا ضمن ارائه گزارش از اهداف تاسیس بنیاد ملی نخبگان و عملكرد بنياد نخبگان استان در سال 97، با مروري بر برنامه هاي آتي بنياد افزود: بنیادهاي استاني در كنار شناسایي، حمايت و هدايت استعدادهاي برتر، فعاليت‌هاي فرهنگي را با رويكرد توانمندسازي جامعه نخبگاني در اولویت کاری خود قرار داده‌ و هر ساله برنامه های متعددی در قالب بازديدهاي علمي، فرهنگي، رويداهاي علمي و كارآفريني، اردوهاي جهادي، نشست‌هاي فرهنگي و غیره برگزار می‌کنند.

بنیادیان با اشاره به گروه های تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان افزود: بنیاد نخبگان استان از ابتدای تاسیس تا کنون توانسته نزدیک به 500 نفر را در قالب گروه هاي مختلف شناسایی کند که نسبت به سال های ابتدای تاسیس رشد چند برابری داشته است.

بنياديان با اشاره به  تشكيل و اثرگذاري كارگروه هاي بنياد نخبگان در حل مشكلات و معضلات بومي استان افزود: در كارگروه هاي تخصصي بنیاد نخبگان، جمعي از نخبگان، سرآمدان، متخصصين و صاحبان علم و تجربه گرد هم آمده اند تا با بررسي مسائل در حوزه هاي مختلف، راهكارهاي مناسب و كاربردي به جامعه بومي استان تزريق كنند.

رييس بنياد نخبگان استان با اشاره ترویج فرهنگ دانش بنیان در استان يادآور شد: بنیادهای نخبگان استانی و تمامی دستگاه های علمی پروهشی استان به ویژه صدا و سیما، نقش مهمی را در راستای توسعه و پیشرفت فرهنگ دانش بنیان در استان دارند که باید در این خصوص به خوبی اهتمام ورزند.

منصور انبیاء، مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان، تشکیل شورای علمی بنیادهای نخبگانی را در راستای ايجاد زمينه اي براي برنامه ريزي اجرايي و هماهنگي امور ارزيابي فعاليت هاي بنياد استان بسیار پراهمیت دانست و افزود: با توجه به اینکه اعضاي این شورا متشکل از سرآمدان دانشگاه ها و دستگاه هاي اجرایی استان می باشد، می تواند کمک شایانی در پیشبرد اهداف بنیاد نخبگان داشته باشد.

مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اهداف تشکیل بنیاد ملی نخبگان به تعبیر مقام معظم رهبری گفت: بنیاد ملی نخبگان در راستای اثرگذاری بارز مستعدان برتر در جامعه اقدام به شناسایی و توانمندسازی آنها می کند.

انبیاء با اشاره به استفاده از توانمندی نخبگان کشور در توسعه و تولید دانش فناوری در کشور گفت: در صورتی که بتوانيم از دانش فناوری در تولیدات و ظرفیت های موجود کشور استفاده کنیم، قطعاً به ارزش افزوده بالایي دست خواهیم یافت.

وی در ادامه به ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره داشت و افزود: تا زمانی که صنعت نیازمندهای خود را با دانشگاه در میان نگذارد، به توسعه یافتگی دست نخواهیم یافت.

اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: با توجه به اینکه بنیاد نخبگان استان ارتباط و تعامل زیادی با اداره كل آموزش و پرورش و قشر دانش آموز دارد، لذا وجود یک نفر از مسئولین اين اداره كل در جلسه ضروری به نظر مي رسد.

پیرعلی افزود: از آنجايي كه يكي از اهداف و سياست هاي بنياد ملي نخبگان، آشنايي مستعدان برتر با فرهنگ دانش بنيان و فرهنگ كارآفريني است، از این رو همکاری دستگاه های علمی و پژوهشی و بخصوص صدا و سیمای استان را می طلبد.

در ادامه اعضاي شورا درخصوص دعوت از نماينده آموزش پرورش براي حضور در شوراي علمی، ارتباط صنعت با دانشگاه، استفاده از ایده و فکر نخبگانی در مدیریت تحولات کشور، تشکیل کارگروه استارتاپ در استان، آشنایی جامعه دانشگاهی با سیاست ها و فعالیت های نخبگانی، توسعه کسب و کارهای اینترنتی در استان و غيره، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

همچنين با توجه به اهميت و ضرورت برنامه ريزي هاي اجرايي و هماهنگي برنامه هاي استاني، مقرر شد كه تعداد جلسات شورای علمی در سال افزایش یابد و پیرامون موضوعات راهبردی، پیشنهادات اعضا مورد بررسی قرار گیرند.

 

تاریخ انتشار : 1397/10/19
کد : 10247
تعداد بازدید: 52

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601