سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

استاندار چهارمحال‌وبختیاری:
اقتصاد متکی بر دانش و پژوهش، مانا است استاندار چهارمحال‌وبختیاری:

عباسی گفت: با پژوهش و دانش می‌توان اقتصادی ریشه‌دار و پویا ایجاد کرد و آن را تا رسیدن به نقطۀ اثرگذاری، پرورش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اقبال عباسی؛ استاندار چهارمحال‌و‌بختیاری با اشاره به اهمیت و نقش اجتماع نخبگانی و جامعۀ دانشگاهی در پیشرفت و تعالی کشور، گفت: اگر اندیشمندان و پژوهشگران امکانات لازم را برای رشد و پیشرفت داشته باشند، قطعاً می‌توانند پایه‌گذار تعالی اقلیم خود باشند.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از نیروی‌انسانی کاربلد و متخصص، اقتصاد دانش‌بنیان را راه برون‌رفت از اقتصاد نفتی برشمرد و افزود: اقتصادی که به اندیشه و فکر متکی باشد، نابودشدنی و تحریم‌شدنی نیست.

عباسی ادامه داد: با پژوهش و دانش می‌توان یک اقتصاد ریشه‌دار ایجاد کرد و آن را تا رسیدن به نقطۀ اثرگذاری، پرورش داد. چنین اقتصادی هرگز آماج تحریم و استبداد نمی‌شود.

سعید کریمی؛ رییس دانشگاه شهرکرد نیز گفت: جشنواره ایده سبزکوه در بخش‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و آزاد، به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و مرکز رشد دانشگاه شهرکرد و با همکاری مراکز رشد پارک علم‌و‌فناوری استان و دانشگاه‌های آزاد اسلامی، علوم‌پزشکی، پیام‌نور و جامع علمی‌کاربردی و همچنین آموزش‌وپرورش برگزار شد.

وی افزود: خوشبختانه امسال مشارکت دانش‌آموزان و ایده‌های دانش‌آموزی از رشد ۶ برابری برخوردار بود که مهم نشانگر تأثیرگذاری این رویدادها در در راستای گسترش فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت است.

کریمی تصریح کرد: اکنون دانشگاه‌های نسل سوم که هدف آنان کارآفرینی است، در حال فعالیت هستند اما باید حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم که مسئله‌محور هستند نیز آغاز شود.

لازم به ذکر است، مراسم اختتامیه جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری چهارمحال‌و‌بختیاری و مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره ایده سبزکوه، با حضور استاندار، معاون وزیر علوم، رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری در شهرکرد برگزار شد. در این مراسم، در پایان این مراسم از پژوهشگران نمونه و برگزیدگان جشنواره ایده سبز کوه (بخش دانش‌آموزی) تجلیل به عمل آمد.

تاریخ انتشار : 1397/10/10
کد : 10243
تعداد بازدید: 50

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601