سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بنیادیان:
وقف در حوزه علم و فناوری باید به عنوان ارزش در جامعه فرهنگ سازی شود

مجتبی بنیادیان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرکرد به تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد نخبگان استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

دکتر مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های بنیاد نخبگان به ارائه آماری از فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان و موثر بودن برنامه‌ها و سیاست‌های این بنیاد نوپا در جامعه علمی اشاره داشت و از همه دستگاه های اجرایی و علمی و پژوهشی استان برای همکاری بیشتر با بنیاد نخبگان جهت رسیدن به اهداف مد نظر تاکید کرد.

بنیادیان در بخشی دیگر از سخنان خود به تبیین فرهنگ دانش بنیان و علم و فناوری پرداخت و لزوم گسترش این فرهنگ را در آموزش و پرورش و مراکز علمی و پژوهشی ضروری دانست.

 وی در ادامه راه نجات اقتصاد کشور را تغییر نگرش از اقتصاد متکی بر منابع طبیعی به سمت اقتصاد دانش محور دانست و متذکر شد نخبگان، دانشمندان و دانشجویان مهمترین رکن تحقق اقتصاد دانش بنیان هستند.

بنیادیان به لزوم ورود فرهنگ وقف به حوزه علم و فناوری تاکید کرد و افزود: علی رغم اینکه فرهنگ وقف از دیرباز در کشور ایران رواج داشته اما تاکنون در عرصه علم و فناوری به صورت فراگیر ورود پیدا نکرده است، در صورتی که در کشورهای پیشرفته سال‌هاست فرهنگ وقف در حوزه علم و فناوری رواج داشته است به گونه ای که بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا مانند هاروارد، استنفورد، بِیل، پریستون و ام‌آی‌تی از حدود دو قرن پیش با موقوفات و امور خیره تأسیس شده یا اداره می شوند.

بنیادیان تأکید کرد تمامی آحاد مردم به ویژه اصحاب رسانه، خطبا و صاحب نظران باید نسبت به تبیین فرهنگ وقف در حوزه علم و فناوری اهتمام داشته باشند.

بنیادیان در پایان گفت: تخصیص موقوفات به نخبگان، دانشگاه‌ها و سایر مراکز پژوهشی می­تواند موجب تحول بزرگی در به بار نشستن طرح ها و ایده های فناورانه شود که در نهایت منافع آن به همه جامعه می‌رسد.

تاریخ انتشار : 1397/10/08
کد : 10241
تعداد بازدید: 139

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601