سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نخستین رویداد ملی کارآفرینی (استارت آپ) تغدیه سالم در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

این رویداد علمی با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار و خلاقیت، انگیزه بخشیدن و شناسایی ایده‌های برتر به منظور رسیدن به محصول دانش‌بنیان و کاربردی و همچنین حل مشکلات و چالش‌های مختلف در خصوص سلامت و تغذیه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

نخستین رویداد ملی کارآفرینی (استارت آپ) تغدیه سالم صبح امروز 7 آبان ماه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، رئیس پارک علم و فناوری، رئیس بنیاد نخبگان استان، تعدادی مسئولان استانی و ملی و اعضاء هیئت علمی و دانشجویان ایده پرداز برگزار شد.

 برگزاری این رویداد به عنوان اولین رویداد استارت آپ با محوریت تغذیه سالم، اولین همایش کارآفرینی در سطح منطقه هفت کشوری می‌باشد که موجب انتقال دانش و اطلاعات جهت حمایت از ایده های نوین می باشد. در همین راستا در این رویداد سعی بر آن است که نگاهی جدی و علمی به تغذیه سالم شود و همین مهم باعث بالا رفتن توان فنی و علمی مخاطبین، صاحبان ایده، مسئولین و متخصصان خواهد شد.

استارت آپ ویکند رویدادی کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته با هدف تبدیل ایده های خلاقانه به یک کسب و کار پر درآمد برگزار می گردد. روز اول، افراد ایده های خود را مطرح می کنند و از بین ایده های مطرح شده، بهترین آن با رای حاضران انتخاب می شوند. صاحبان ایده های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. در روز دوم، گروه‌ها با امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود شروع به اجرایی کردن ایده خود می‌نمایند. در این بین افرادی به عنوان منتور که در زمینه های مختلف دارای تخصص می باشند و یا سابقه اجرای استارت آپ را دارند، گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده هایشان راهنمایی می‌کنند. در طول برگزاری این رویداد، کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت نیز برگزار می‌شود. با آغاز روز سوم، گروه‌ها مجددا دور هم جمع می شوند و آخرین تلاش ها را در جهت معرفی نمونه اولیه محصولشان انجام می دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می شوند به‌طوری که گروه‌ها با بیان توضیحات لازم در زمینه توجیه اقتصادی، از طرح خود دفاع می کنند و در نهایت سه تیم با رای داوران انتخاب می شوند.

لازم به ذکر است این رویداد با حضور بیش از 100 نفر از ایده پردازان هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان استان، و دانشگاه‌های منطقه 7 کشور برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1397/09/07
کد : 10213
تعداد بازدید: 52

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601