یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست هم اندیشی رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با مستعدان برتر و نخبگان

در راستای استفاده از اندیشه و مهارت نخبگان و مستعدان در حل مشکلات و معضلات استان، نشست هم اندیشی رییس برنامه و بودجه با تعدادی از مستعدان برتر، رییس بنیاد نخبگان، رییس پارک علم و فناوری و جمعی از مسئولین اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

در این نشست علی شهریارپور رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی جوان و نخبه در بدنه جامعه گفت: وجود نیروی انسانی خلاق خوش فکر و توانمند، دستیابی به موفقیت های علمی و فناوری را تسهیل می کند. 

شهریارپور با اشاره به وجود نیروهای انسانی مبتکر و خلاق در استان، افزود: باید افراد توانمند در راستای حل مشکلات و پیشرفت جامعه به ویژه در حوزه کارآفرینی گام بردارند.  

شهریار پورگفت: نخبگان اثرگذار در جامعه باید بیشتر با مشکلات جامعه آشنا شوند و زنجیره ای تشکیل دهند که فکر و ایده آنها به محصول تبدیل شده و اثر بارزی در زندگی مردم داشته باشند.

وی در ادامه به عملکرد خوب دو ارگان پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان اشاره داشت و افزود: با حمایت های مادی و معنوی که بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری تا کنون برای نیروی جوان و نخبه انجام داده اند توانسته است انگیزه و رغبت خوبی در جوانان برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به جامعه ایجاد کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: با توجه به اینکه بهره مندی از توان نخبگانی به عنوان مشاوران هر سازمان و ارگانی می تواند نتایج خوبی برای آن مجموعه داشته باشد، افزود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این خصوص اهتمام ویژه ای را در پیش دارد.

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان گفت: پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان با توجه به اهداف، سیاست ها و برنامه های خود که در راستای حل مشکلات و معضلات پیش روی جوانان نخبه حرکت می کند، نیازمند کمک و همیاری مادی و معنوی دستگاه های اجرایی استان هستندو باید اهتمام ویژه ای در این خصوص صورت گیرد.

بنیادیان گفت: استان به واسطه نیروی انسانی کارآمد ظرفیت خوبی برای کارآفرینی دارد به شرط اینکه بتوانیم حمایت های همه جانبه از نخبگان و کارآفرینان استان داشته باشیم و موانع پیش روی آنها را کنار بزنیم.

اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر اینکه شناسایی هدایت و حمایت نخبگان باید به خوبی صورت گردد و تنها ارگانی که می تواند به خوبی این کار را انجام دهد بنیاد نخبگان می باشد افزود: با توجه به سخنام مقام معظم رهبری باید تمامی دستگاه های اجرایی در این راستا تلاش ویژه ای را داشته باشند.

پیرعلی گفت: تا زمانی که منابع طبیعی بر تفکر و توانایی نیروی جوان نخبه و کارآمد بیشتر اهمیت داده شود آن جامعه به رشد و پیشرفت قابل توجه ای نخواهد رسید. مسئولین استان می بایست برای نگه داشت جامعه نخبگانی در استان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی در ادامه افزود: باید شرایطی فراهم کنیم که دارایی های فکری نیروی جوان و نخبه به سرمایه و نهایتا به ارزش افزوده بالا تبدیل شود که تاثیرات آن در جامعه حس گردد.

در ادامه و نخبگان و مستعدان برتر استان در خصوص مسائلی چون وجود بروکراسی اداری برای کارآفرینان، عدم حمایت کافی دستگاه های حاکمیتی از کارآفرینان، لزوم استفاده از 1 درصد بودجه پژوهشی برای حل مشکلات و معضلات کارآفرینان، تشکیل اتاق فکر نخبگانی برای حل مشکلات و معضلات استان، معرفی ظرفیت استان به عنوان شهری فناور، توسعه واحد های تحقیق و توسعه، را از مهمترین موضوعات پیش روی خود برشمردند.

لازم به ذکر است، استفاده از ظرفیت نخبگان در اتاق های فکر، بهره مندی از توان ایشان به عنوان مشاور دستگاه های اجرایی، تشکیل بانک اطلاعاتی از نخبگان استان و تشکیل کارگروه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، از مصوبات این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1398/11/21
کد : 10200
تعداد بازدید: 155

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601