پنج شنبه 1 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دومین جلسه کارگاه «تکنیک ارتقاء سلامت روان» برگزار شد

بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری در راستای فعالیت‌های تربیتی و آموزشی خود دومین جلسه کارگاه «تکنیک ارتقاء سلامت روان» برای مخترعین و مستعدان برتر استان، برگزارکرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهار محال و بختیاری:

یکی از ویژگی های انسان سالم و موفق، چگونه برخورد با مسائل و تصمیم گیری بر مبنای ارزیابی دقیق موقعیت می باشد. کسب این مهارت مهم و ضروری در زندگی اجتماعی، خیلی مشکل نیست و نیازمند آموزش و تمرین می باشد.

فریبا کیانی، عضو هیئت علمی گروه روانشناسی و مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد و مستعد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اهمیت سلامت روان گفت: تأمین سلامت فکر و روان در جهت سازگارى و تطبیق فرد با خود و با محیط زندگی، قدرت پذیرش واقعیت‌هاى موجود و شکوفائى استعدادهاى بالقوه خویش سلامت روانی می باشد.

کیانی پرورش خصلت های چون خودپذیری، پذیرش اجتماعی، رشد شخصی، خود شکوفایی اجتماعی، داشتن قصد و معنی در زندگی، مشارکت اجتماعی، تسلط بر محیط، انسجام اجتماعی، خودجوشی و استقلال و یکپارچگی و ادغام اجتماعی را موجب افزایش سلامت روان در افراد دانست.

کیانی گفت: سلامتى روانى صرفاً به معناى نداشتن علامت‌هاى بیمارى نیست بلکه فرد سالم علاوه بر نداشتن نشان‌هاى بیمارى روانى بتواند ارتباطات سالمى را با دیگران برقرار نماید؛ واقعیت‌ها را بپذیرد؛ خود را با محیط سازگار کند و در جهت شکوفا ساختن استعدادهاى فطرى خود بکوشد و اهداف خود را به‌طور منطقى تحقق بخشد.

فریبا کیانی در بخشی دیگر به مضرات بی توجهی به سلامت روان اشاره داشت و افزود: نداشتن سلامت روان می تواند بر ارتباط  فرهنگی عاطفی، سیاسی، اقتصادی، فردی اجتماعی و خانوادگی و انسانی فرد تاثیر منفی داشته باشد.

فریبا کیانی گفت: در واقع وقتی اختلالی در سلامت روانی یک جامعه بوجود می آید می تواند آسیب های جبران ناپذیری در حوزه های مختلف بوجود بیاورد اگر یک جامعه از سلامت روانی مناسبی برخوردار نباشد قطعا جامعه موفقی نخواهد بود  یا نمی تواند نقش های اجتماعی خود را به خوبی ایفا کند که باید آموزش های لازم برای ارتقاء سلامت روان در جامعه داده شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ مبتنی بر منیت زندگی سالم روانی آن جامعه را به خطر می اندازد یاد آور شد: اگر افراد بتوانند به نوعی در رویکرد خود در زندگی فردی، اجتماعی، زندگی شغلی و نوع روابط و دوستی هایشان ارزش ها را حاکم سازند در این صورت به کمال می رسند.

در ادامه مستعدان و مخترعین نظرات و سوالات خود را مطرح کردند.

تاریخ انتشار : 1397/08/06
کد : 10197
تعداد بازدید: 82

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601