یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دیدار رییس بنیاد نخبگان استان و تعدادی از مستعدان برتر استان با خانواده ایثارگران

هم زمان با ایام ا... دهه فجر، رییس بنیاد نخبگان به همراه تعدادی از مستعدان برتر و مسئولین استان با تعدادی خانواده ایثارگر استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

در این دیدار صمیمی رییس بنیاد نخبگان استان، ضمن تجلیل از محمد محمدی قلعه ­تکی فرزند جانباز 25 درصد بشیر محمدی قلعه ­تکی، خانم نجمه محسنی­ فر فرزند جانباز 25 درصد علی محسنی­ فر، گفت: تجلیل و تکریم از خانواده شهدا و ایثارگر در راستای پاسداشت ارزش های جامعه و نیز تقویت روحیه تلاش ایشان در جهت توسعه و پیشرفت کشور می باشد.

مجتبی بنیادیان به نقش بی بدیل شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدش اشاره کرد و تصریح کرد: اگر چه در چهار دهه اخیر دفاع از خاک و میهن یک جهاد واجب برای همگان بود، امروز جهاد علمی در کشور مطرح می باشد که خانواده و فرزندان شهدا و ایثارگران ادامه دهنده راه این بزرگواران و پیشتازان مسیر تعالی و پیشرفت جامعه می باشند.

بنیادیان با اشاره به اینکه نیروی انسانی مستعد و نخبه یکی از سرمایه های اصلی کشور هستند افزود: توجه به نیازهای روحی و معنوی اجتماع نخبگانی یکی از رسالت های بنیاد ملی نخبگان است و بر همین اساس برگزاری چنین برنامه هایی می تواند اعتماد به نفس مستعدان برتر را در راستای پیشرفت و توسعه جامعه برانگیزد.

بنیادیان با اشاره  به اینکه ایران رتبه 15 تولید علم را در دنیا دارد گفت: باید بتوانیم دستاوردهای علمی خود را به فناوری تبدیل کنیم. درآن صورت است که می توانیم ادعا کنیم که در زمینه علمی و فناوری پیشرفت های خوبی داشته ایم .

در ادامه روح اله رسولی؛ مدیر مستعدان اداره بنیاد شهید استان ضمن ابراز خرسندی از ارتباط با مستعدان برتر و فعالیت های اثرگذار و خدمات ارزنده آنها در کشور گفت: سرکشی به خانواده شهدا و ایثارگران، گرچه نمی تواند زحمات و ایثارگیری شهدا و جانبازان را جبران کند اما می تواند دلگرمی برای خانواده آنها باشد.

رسولی با تاکید بر آنکه  فرزندان شهدا و جانبازان ادامه دهنده راه پدران خود می باشند، افزود: همانطور که مشاهده می کنیم آنها توانسته اند با تلاش و کوشش خود به درجات بالای علمی دست پیدا کنند و اثرات خوبی در جامعه از خود به جایی گذارند.

رسولی گفت: باید مسئولین به اهمیت جوانان خوش فکر با انرژی و مبتکر کشورمان پی ببرند و بستر رشد و تعالی آنها را در راستای توسعه و پیشرفت جامعه  فراهم کنند.

محمد محمدی قلعه­تکی فرزند جانباز 25 درصد و دانشجوی دکتری معماری، خانم نجمه محسنی­فر فرزند جانباز 25 درصد و دکتری برق در این دیدار تاکید داشتند: توجه مسئولین و فراهم کردن بستر مناسب برای پیشرفت علمی و فناوری مستعدان برتر می تواند انگیزه مضاعفی در راستای اثرگذاری بیشتر در جامعه را در پی داشته باشد. ما به خود می بالیم که در خانواده شهید و ایثارگر رشد یافتیم و در تلاش هستیم ادامه دهنده راه آنها باشیم و برای آبادانی و پیشرفت کشور عزیزمان بی وقفه تلاش کنیم.

در پایان دیدار رییس بنیاد نخبگان با تقدیم لوح تقدیر و هدیه ای از فعالیت های علمی پژوهشی فرزندان ایثارگران تجلیل کرد.

تاریخ انتشار : 1398/11/19
کد : 10193
تعداد بازدید: 148

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601