سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان با حضور رییس بنیاد نخبگان برگزار شد

نشست مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان با حضور رییس بنیاد نخبگان و مدیرکل آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

مجتبی بنیادیان، رییس بنیاد نخبگان استان یکی از اهداف نظام آموزشی برنامه شهاب را فراهم کردن بستر مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در پایه ابتدایی دانست و اظهار داشت: تبیین جایگاه این برنامه برای مجریان طرح از اهمیت زیادی برخوردار است. باید عوامل ابعاد و ماهیت این طرح را به خوبی درک کنند تا به خوبی بتوان به اهداف طرح دست یافت.

بنیادیان به اهمیت و ضرورت کارگروه های علمی و اجرایی طرح شهاب اشاره داشت و افزود: انجام فعالیت های فنی و کارشناسی ستاد اجرایی استانی، بررسی پرونده های افراد معرفی شده از ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها،  انجام اقدامات لازم برای انتخاب، هدایت و حمایت افراد برگزیده در سطح استان و... بخشی از وظایف کارگروه و ستاد اجرایی طرح شهاب می باشد که نقش مهمی در عملکرد صحیح و پیشبرد اهداف برنامه شهاب را دارند.

بنیادیان با اشاره به اینکه پس از شناسایی دانش آموزان با امر هدایت آنها مواجه خواهیم شد گفت: رویکرد جدید برنامه شهاب بر هدایت دانش آموزان است. هدایت دانش آموزان نه تنها بر عهده مجموعه آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان می باشد بلکه باید با همکاری خانواده دانش آموز و سازمان های برون مدرسه ای اتفاق بیافتد. 

بنیادیان با بیان اینکه این طرح در استان با همکاری آموزش پرورش به خوبی اجرا شده است و تا کنون توانسته ایم 12 منطقه از استان را به خوبی تحت پوشش قرار دهیم، تصریح کرد: ضروریت دارد کمیته نظارتی به خوبی عمل کرده و روند اجرایی این طرح را به درستی نظارت، بررسی و هدایت کند.

بهروز امیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: برنامه ملی شهاب جزء برنامه های پایدار و اثرگذار می باشد که می تواند جایگزین خوبی بجای مدارس استعدادهای برتر باشد زیرا دانش آموز بر اساس استعداد و توانایی خود از دوران ابتدایی شناسایی، هدایت و حمایت می شود نه اینکه صرف برگزیده شدن در یک آزمون، فرد استعداد برتر شناسایی شود.

امیدی شناسایی، هدایت و حمایت دانش آموزان استعداد برتر را یکی از وظایف و رسالت های آموزش و پرورش دانست و خاطر نشان کرد: اجرا و پیگیری برنامه ملی شهاب یکی از وظایف ذاتی آموزش و پرورش می باشد که می تواند دانش آموزان استعداد برتر را با جدیت بیشتر شناسایی کرده و در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور هدایت کند.

وی با تاکید بر توانمند سازی مجریان برنامه به ویژه معلمان گفت: نیروی انسانی مهمترین عامل موفقیت در هر فعالیتی می باشد و ضرورت دارد معلمان و عوامل به خوبی مهارت های لازم را کسب کرده باشند تا برنامه هر چه بهتر و اثر گذارتر، برگزار شود.

لازم به ذکر است تا کنون برنامه شهاب در استان چهارمحال و بختیاری 18 هزار و 844 دانش آموز ابتدای پایه چهارم، پنجم، ششم و هفتم در 12 منطقه  تحت پوشش قرار داده است.

تاریخ انتشار : 1397/04/19
کد : 128
تعداد بازدید: 167

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601