چهارشنبه 26 دی 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در نشست هم اندیشی مستعدان برتر با نماینده ولی فقیه در استان مطرح شد:
نخبگان برای فعالیت مؤثر به اعتماد مردم نیاز دارند / نخبگان و مستعدان برتر باید الگوی مناسبی برای تحقق شعار سال باشند

در نشست هم اندیشی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با حضور مدیران، اساتید، مستعدان برتر برگزار شد، دو تن از مستعدان برتر استان نقطه نظرات خود را بیان کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهار محال و بختیاری:

آقای دکتر نادر پورارشد، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرکرد و مستعد برتر بنیاد نخبگان به اهمیت برگزاری چنین نشست هایی اشاره داشت و افزود: چنین جلساتی سرشار از امید به آینده و افق های پیش رو می باشد و استمرار این جلسات اثرات خود را خواهد داشت.

مستعد برتر بنیاد نخبگان گفت: استاد دانشگاه به عنوان یک معلم در جامعه باید پاسخ گوی مطالبات مردم باشد زیرا این علم را پذیرفته است و در این جامعه رشد پیدا کرده است. پورارشد در ادامه افزود: با توجه به اینکه ما مستعدان برتر و دانشگاهیان نماینده مردم می باشیم باید جامعه خود در جهت رفع نیازهایش یاری نماییم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با بیان اینکه در هر کشور و جامعه ای چالش و مشکلات وجود دارد گفت: در کشور ما نیز چنین مسائلی وجود دارد؛ ما نخبگان و دانشگاهیان نه تنها نباید نا امید شویم بلکه با نگاه به پیشینه خود خواهیم دید که چه کسانی تمام داشته های خود را صرف پیشرفت و آبادانی این کشور کردند و ما باید ادامه دهنده راه آن عزیزان باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جامعه نخبگان و دانشگاهیان نیازمند یاری و اعتماد تمامی آحاد مردم می باشند تا بتواند در راستای توسعه و پیشرفت کشور قدم بردارند.

در بخشی دیگر از جلسه خانم دکتر فریبا کیانی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دانش آموخته برتر بنیاد نخبگان با اشاره به اشتغال و کارآفرینی مستعدان برتر و دانش آموختگان گفت: زمانی شعار تبدیل علم به ثروت تحقق می یابد که همه به سمت کارآفرینی و تاسیس شرکت های فن آور حرکت کنند.

وی گفت: متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که جایگاه علم در جامعه تنزل پیدا کرده و افراد به دنبال کسب ثروت می باشد تا علم. چرا اکنون این اتفاق افتاده است؟ زیرا بزرگترین مشکل جامعه کنونی مسائل اقتصادی و اشتغال است و چون زیرساخت های لازم برای کارآفرینی فراهم نیست فرهنگ استخدام در بین جامعه رواج پیدا کرده، در حالی در کشورهای توسعه یافته افراد مستعد و نخبه، خود کارآفرین می باشد.

کیانی گفت: علی رغم اینکه بزرگ ترین رسالت یک نخبه تفکر و ایده پردازی می باشد اما متاسفانه شاهد این هستیم که درگیر مشکلات اداری و بروکراسی هستند. در همین راستا چنین مشکلاتی انگیزه کارآفرینی را از جوانان خواهد گرفت و به دنبال استخدام حرکت خواهند کرد.

فریبا کیانی گفت: با توجه به اینکه شعار امسال حمایت از کالای ایرانی می باشد، زمانی می توان  به این  هدف دست پیدا کرد که حمایت های لازم از تولیدات داخلی و افرادی که در این راستا حرکت می کنند صورت گیرد. خود مستعدان برتر با خرید این محصولات می توانند الگو مناسبی برای آحاد مردم باشند.

دانش آموخته برتر بنیاد نخبگان عنوان کرد: مستعدان و مخترعینی که در مسیر دانش بنیان و کارآفرینی قرار می گیرند نیازمند حمایت های مادی و معنوی می باشند. زیرا بی مهری مسئولین و عدم حمایت های آنها موجب سرخوردگی و شکست انها خواهد شد؛ البته نا گفته نماند که بنیاد ملی نخبگان و  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چند سال اخیر حمایت خوبی را انجام داده اند.

لازم به ذکر است جلسه هم اندیشی مستعدان برتر و اساتید در محضر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد هرساله مقارن با ماه مبارک رمضان به همت بنیاد نخبگان و مراکز علمی استان برگزار می شود.

تاریخ انتشار : 1397/03/22
کد : 109
تعداد بازدید: 228

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601