شنبه 29 شهریور 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

ریيس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري:
جشنواره ايده سبزكوه فرصتی براي ترويج فرهنگ ايده‌پردازي است

بنیادیان گفت: جشنواره يك فرصت منحصربه‌فرد براي ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پنجمین دوره جشنواره ايده سبزكوه با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی و نخستین گام برای تبدیل ایده به پديده و جلب و هدایت سرمایه‌گذاری در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان در سال جاري، برگزار مي‌شود.

در ابتداي نشست، مجتبي بنياديان؛ ریيس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري ضمن تشريح جشنواره ايده سبزكوه از نظر كمّي و كيفي، گفت: برگزاري هر چه بهتر و حساب شده اين جشنواره يك فرصت منحصربه‌فرد براي ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه را فراهم می‌آورد.

وی با بیان اینکه رشد علم و فناوري مستلزم ترويج فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه است، افزود: باتوجه به تجربیات سالهای گذشته باید تمرکز بیشتر روی تیم سازی و مدیریت ایده ها انجام شود.

بنياديان به نقش مهم پژوهش‌سراها و ایده‌های دانش‌آموزی اشاره و خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه هدف اصلي اين جشنواره نهادينه كردن فرهنگ ايده‌پردازي در جامعه خاصه قشر دانش‌آموز است، ابتدا بايد اين فرهنگ را در آموزش‌وپرورش پايه‌گذاري كرد.

در ادامه، شرکت‌کنندگان آمادگي خود را برای برگزاری هر چه بهتر و اثرگذارتر اين جشنواره اعلام کردند و تمرکز بر ایده‌های دانش‌آموزی و برگزاری جشنواره ایده شو برای اید‌ه‌های منتخب را لازم دانستند.

لازم به ذکر است: پنجمین جشنواره ایده سبزکوه در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی با ۱۵۰ ایده برتر داوری شد و پس از داوری اولیه ۱۱ ایده جهت شرکت در جشنواره ایده شو انتخاب شدند. پس از برگزاری ایده شو و  داوری نهایی توسط داوران و مدیران پژوهش‌سراها، از ایده‌های برتر تجلیل خواهد شد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد، مدير مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، معاونت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد، مدیر مرکز رشد پارک علم‌وفناوری، مدیر پژوهس‌سراهای دانش‌آموزی استان، از دیگر حاضران در این نشست بودند.

تاریخ انتشار : 1399/06/25
کد : 10426
تعداد بازدید: 23

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601