سه شنبه 3 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مخترعان چهارمحالی در جشنواره رویش زرد کوه و زاگرس، خوش درخشیدند

پس از اعلام نتایج نهایی جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و زردکوه، استان و چهارمحال و بختیاری در آذرماه 1397 از سوی هیئت داوران جشنواره، از بین 25 استان شرکت کننده، استان چهارمحال و بختیاری  بیشترین اختراعات برگزیده را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری:

مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری گفت: بعد از داوری اولیه تعداد 88 اختراع جهت حضور در جشنواره پذیرفته شدند که بیشتر آنها از استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، اصفهان، قم، مرکزی و یزد (پهنه های زاگرس و زردکوه) بودند. پس از داوری حضوری و نهایی از این میان، 11 اختراع به عنوان اختراع تائید شده سطح 3 از طرف بنیاد ملی نخبگان شناخته شدند.

بنیادیان در ادامه گفت: تعداد 7 اختراع از استان چهارمحال و بختیاری در بخش داوری این جشنواره شرکت کردند. از استان 3 اختراع مورد تایید هیئت داوران جشنواره قرار گرفت که بیشترین برگزیدگان را در بین 25 استان حاضر به خود اختصاص داد.

وی گفت: این جشنواره در 13 محور مهندسی الکترونیک و کنترل؛ برق قدرت؛ کامپیوتر و IT؛ مهندسی مکانیک؛ مهندسی عمران؛ شیمی؛ نفت، گاز و پتروشیمی؛ مهندسی پلیمر؛ مهندسی مواد و متالوژی؛ کشاورزی؛ صنایع غذایی؛ پزشکی و تجهیزات پزشکی و علوم دارویی برگزار شد.

لازم به ذکر است بنیاد ملّی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع های برگزیده، تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان، تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت، اقدام به برگزاری جشنواره های منطقه ای رویش در طول سال می کند.

تاریخ انتشار : 1397/10/15
کد : 10246
تعداد بازدید: 165

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601